27 lipca 2024

XVII niedziela – 28 lipca 2024 r.

W dzisiejszym psalmie śpiewamy: „Otwierasz rękę, karmisz nas do syta”. Świadectwo tego mamy w czytaniach, w których jest mowa o nakarmieniu tłumów. Pan Bóg troszczy się o nasze ziemskie potrzeby, czego i my doświadczamy każdego dnia. Niech jednak pragnienie posiadania ciągle czegoś więcej nie przesłoni nam naszego prawdziwego celu, jakim jest życie wieczne.

1. Dzisiaj po każdej mszy św. modlitwa za kierowców oraz poświęcenie pojazdów.
  2. Dzisiaj w czwartą niedzielę lipca obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  3. Dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  4. Miesiąc sierpień, który rozpoczniemy to miesiąc pielgrzymowania wielu Polaków na Jasną Górę do naszej Matki i Królowej, ale także w naszej historii to miesiąc wielkiego bohaterstwa Powstania Warszawskiego. Jak co roku nasi biskupi apelują, aby ten miesiąc przeżyć w duchu trzeźwości i abstynencji do czego serdecznie zachęcamy.
  5. Mamy zaproszenie w czwartek 1 sierpnia o godz. 12.00 do katedry na Mszę św. upamiętniającą 80 Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
  6. W piątek, 2 sierpnia, dzięki św. Franciszkowi z Asyżu, możemy otrzymać odpust zupełny zwany odpustem Porcjunkuli. Każdy, kto nawiedzi kościół parafialny i odmówi w nim modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz przyjmie Komunię Św. i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, może zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na mszy św. o godz. 1830 będziemy modlić się o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  8. W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi św. od godz. 1800. Nabożeństwo do Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 1830. W tym miesiącu przerwa w odwiedzinach chorych.
  9. OSP Jordanów i Koło Gospodyń Wiejskich z Jordanowa serdecznie zapraszają w dniach 3 i 4 sierpnia na Dni Jordanowa. W sobotę 3 sierpnia od godz. 16.00, a w niedzielę 4 sierpnia od godz. 15.00 . Zapewnione są gry i zabawy dla dzieci, pokaz psów ratowniczych oraz inne atrakcje dla wszystkich uczestników.
  10. Polecamy czytelnikom nowe numery tygodników Idziemy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  11. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach.
  12. Życzymy udanej niedzieli. Matka Boża Królowa Polski niech wyprasza potrzebne łaski i moc ducha Gościom, Parafianom, Dobrodziejom i wszystkim modlącym się w naszym kościele.
  13. W tygodniu odeszli od nas: + Zofia Maciaszczyk z Parandowskiego.