22 lipca 2024

XVI niedziela – 21 lipca 2024 r.

1. Słuchacze Jezusa podążali za Nim ze wszystkich miast i – jak słyszymy w dzisiejszej Ewangelii – nie dawali ani Jemu, ani apostołom nawet odpocząć. My również przychodzimy na spotkanie z Nim w Eucharystii. Niech to dzisiejsze spotkanie z Jezusem będzie dla każdego z nas okazją do udzielenia odpowiedzi na pytanie, ile w naszym codziennym życiu jest takiego głodu słuchania słów Jezusa i przebywania w Jego obecności. Słyszymy dziś w liturgii, że On jest naszym pokojem.
  2. Dziś rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa podejmującego inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców oraz poświęcenie pojazdów.
  3. Jutro (22 lipca) przypada święto św. Marii Magdaleny.
  4. We wtorek (23 lipca) św. Brygidy, patronki Europy. Polecamy Panu Bogu nasz kontynent.
  5. W piątek (26 lipca) obchodzimy wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP.
  6. Modlimy się za młodzież i dzieci przebywające na wakacjach oraz za rolników, ażeby szczęśliwie zebrali plony.
  7. Uczestnicy kolonii nad polskim morzem – w Łebie, wraz z ks. Piotrem, kierują serdeczne podziękowanie za zorganizowanie tegorocznego wjazdu. Dziękujemy
    - wszystkim parafianom i ks. Proboszczowi za zbiórkę ofiar do puszki;
    - gminie Andrespol za pomoc w zorganizowaniu wyżywienia;
    - firmie GRALECH z Jordanowa za pomoc w zakwaterowaniu;
    - wszystkim indywidualnym ofiarodawcom za cegiełki pieniężne.
  8. Polecamy czytelnikom nowe numery tygodników Idziemy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  9. Życzymy udanej niedzieli. Matka Boża Królowa Polski niech wyprasza potrzebne łaski i moc ducha Gościom, Parafianom, Dobrodziejom i wszystkim modlącym się w naszym kościele.
  10. Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej parafii:
  • Marianna Oklesińska z Zarembiny;
  • Paweł Gabara z Głównej;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…