08 lipca 2024

XIV niedziela – 7 lipca 2024 r.

1. Jezus mieszkańcom swoich rodzinnych stron wydał się zbyt powszedni. Z powodu swojego niedowiarstwa nie doświadczyli mocy Bożej. „Nie mógł tam zdziałać żadnego cudu” – słyszymy podczas dzisiejszej liturgii słowa. Nam także grozi rutyna w obcowaniu ze świętością i dotyczy to również Eucharystii. Zwróćmy się więc do Jezusa, prosząc Go, aby odnowił w nas świadomość, jak wielkim darem jest Jego bliskość.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po południu aż do mszy wieczornej.

3. W sobotę przypada rocznica pierwszego kanonizowanego małżeństwa Zelli i Ludwika Martin. Prosimy obchodzić ten dzień duchowo jako dzień męża i żony.

4. Również w sobotę przypada rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy wieczorem na mszę fatimską z procesją różańcową wokół kościoła.

5. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, która odbędzie się w przyszłą niedzielę. Zapisuje pani Barbara Wieteska przed kościołem.

1. Modlimy się za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach a także za rolników, aby mogli szczęśliwie zebrać plony.

2. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu dzień swoich imienin lub urodzin składamy najserdeczniejsze życzenia, a wyjeżdżającym na wakacje i zasłużony wypoczynek, życzymy błogosławieństwa Bożego w podróży i opieki Matki Bożej. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Pamiętajmy o godnym stroju w czasie uczestniczenia w niedzielnych nabożeństwach i podczas nawiedzania świątyń w wakacje.

3. Polecamy czytelnikom nowe numery tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny oraz Niedziela. Życzymy udanej niedzieli. Matka Boża Królowa Polski niech wyprasza potrzebne łaski i moc ducha Gościom, Parafianom, Dobrodziejom i wszystkim modlącym się w naszym kościele.

4. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli w tym tygodniu:
  • Grzegorz Brzoza z Żytniej;
  • Bogusława Pladek z Gminnej;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…