23 czerwca 2024

XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2024 r.

1. Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego – to dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić. Prosimy z pokorą, aby nas wyzwolił z lęku i zwątpień. Skoro całe stworzenie jest posłuszne swojemu Stworzycielowi, nawet watr i jezioro, to człowiek ze swoją wolną wolą powinien wybrać komu chce służyć z miłością.

2. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Polecamy ich Panu Bogu w serdecznej modlitwie.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Feliksina i okolic za zorganizowanie mszy św. przy kapliczce. Zebrało się prawie 60 uczestników. Serdeczne Bóg zapłać.

1. W poniedziałek swoją 62. rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. kanonik Marian Mękarski. Na mszy św. o godz. 17.30 będziemy modlić się w intencjach jubilata.

1. W sobotę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Na pierwszej mszy św. o godz. 17.30 życzenia przyjmuje ks. Piotr i Pan organista.

1. Modlimy się za dzieci, młodzież i nauczycieli rozpoczynających wakacje. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

1. Parafia św. Faustyny w Łodzi zaprasza na uroczystości jubileuszowe 100-lecia powołania św. Faustyny, które odbędą się w sobotę od godz. 10.00 w Parku Wenecja. W programie koncert, bieg, msza św. Szczegóły na plakacie.

1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla zakochanych. Spotkania online od 16 lipca. Szczegóły oraz zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

1. Polecamy nowe numery tygodników Gość Niedzielny, Niedziela oraz Idziemy.

1. Składamy najlepsze życzenia ojcom, wszystkim solenizantom i jubilatom; miłej niedzieli wszystkim, udanego tygodnia i wspaniałych wakacji. Szczęść Boże.

1. Do wieczności odszedł w tym tygodniu w parafii:
  • Andrzej Tomaszewski z Łąkowej

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…