29 kwietnia 2024

V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r.

1. Jezus mówi do nas: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę”. Co znaczy trwać w Chrystusie? Św. Jan mówi o wypełnianiu Bożych przykazań, a nade wszystko o miłości wzajemnej, za którą stoją konkretne czyny. W dzisiejszej ewangelii Jezus wyjaśnia, że jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie, wydajemy dobre owoce.

2. Wkrótce (3 maja) obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski – nasz parafialny Odpust – dzień modlitw za ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Porządek Mszy św. niedzielny. Sumę odpustową za parafian odprawi oraz kazanie odpustowe wygłosi o. Stanisław Ziemiański – z łódzkiego konwentu Franciszkanów.

1. Wcześniej od 1 maja będziemy trwać po porannych mszach o godz. 9.00 na adoracji w ramach 40 godzinnego nabożeństwa. Rozpoczniemy też najpiękniejszy w Polsce miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe, odbywać się będą w tygodniu po mszy o 17.30. W niedziele będą poprzedzać mszę wieczorną. Zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni Maryjnych przy kapliczkach przydrożnych.

1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek piątek miesiąca. Uwaga: w czwartek a nie piątek przed południem odwiedziny chorych w domach. Zapraszamy na Mszę wotywną wynagradzającą Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

1. Przypominamy o Ekumenicznej Drodze Światła 10 maja o godz. 19.30 oraz pieszej pielgrzymce do Łagiewnik następnego dnia w sobotę 11 maja o godz. 9.00.

1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna do Sługi Bożej Wandy Malczewskiej odbędzie się 12 maja o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Kardynała Grzegorza.

1. Rozpoczynamy zapisy na trzydniową pielgrzymkę z naszej parafii na Podlasie, która jest planowana 17, 18, 19 maja, czyli za niespełna trzy tygodnie. Program bardzo ciekawy, miejsca urokliwe, uczestnicy sympatyczni – szczegóły u ks. Proboszcza albo radnego Wiesława Gabary.

1. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny i Idziemy.

Życzymy wszystkim bardzo miłej niedzieli i wiele radości z przeżywania naszych                           dorocznych uroczystości odpustowych. Szczęść Boże.

1. Do wieczności odeszli w tym tygodniu:
    Jan Witek vel Witkowski z Głównej;

Andrzej Stępień ze Słowiańskiej;

Irena Proskura z Kolumny;

Stanisław Lubicki z Mazowieckiej.
       Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…